Геофізика. Пошук оптимального місця для буріння

Геофізичний пошук підземних вод

Буріння свердловини – це один з основних способів водопостачання в районах з відсутнім централізованим водопроводом. Глибина свердловини залежить від пласта залягання підземних вод, а швидкість подачі безпосередньо залежить від того, якого класу та якості встановлено обладнання (насосна станція та насос).

 

Перш ніж бурити свердловину біля приватного або дачного будинку, комерційного об’єкта або будь-якого іншого закладу, необхідно замовити послуги з пошуку підземних вод. Таким чином можна буде знайти локацію, на якій буде допустимо виконати буріння свердловини таким чином, щоб не постраждав ні ґрунт, ні будівлі, що знаходяться на ділянці.

 

Звичайно, можна виконати пошук місця для буріння наосліп, проте ні до чого хорошого це не проведе. А ось пошук води з використанням професійних інструментів та обладнання забезпечує одразу кілька переваг:

 • Економія тимчасових ресурсів – всього за кілька годин можна знайти місце, де буде безпечно бурити свердловину. Якщо шукати на площі 10-12 соток (стандартна ділянка), то на повноцінне дослідження може піти від 3 до 5 годин. В результаті роботи фахівців з “Аквастрой” ви зможете отримати конкретні точки, в яких можна виконувати буріння без наслідків для ґрунту та споруд.
 • Мінімізація вартості буріння – якщо свердловина буде пробурена в місці з м’яким грунтом, наприклад, поряд з будинком, теплицею або альтанкою, то вже через кілька місяців , а у кращому випадку років вам необхідно буде відновлювати ці об’єкти. Справа в тому, що м’який грунт має здатність пропускати воду, таким чином підмивається фундамент будівель, внаслідок чого він руйнується. Крім цього всередині будівлі стає дуже сиро та волого.
 • Наявність даних про ґрунт – завдяки проведенню геофізичного пошуку підземних вод можна визначити, як розташовані водоносні горизонти, отримати інформацію про склад та стан ґрунту, а також відомості про те, чи є на ділянці мінеральні плити, які можуть перешкоджати отриманню води.

 

Самостійно виконати геофізичний пошук підземних вод у Дніпрі неможливо, адже для цього потрібна спецтехніка, навички та досвід. Компанія “Аквастрой” пропонує замовити послуги геодезичного пошуку підземних вод за прийнятними тарифами.

Спосіб пошуку води на ділянці

Існують 2 основні групи методів, які застосовують при геофізичному пошуку підземних вод – дистанційні та прямі.

 

 1. Прямий пошук

Це свердловинні проколи, які проводять після того, як про ділянку була отримана інформація про те, де розташовані колодязі. Також обов’язково варто враховувати гідрогеологічні особливості конкретної місцевості. Такі дані не дуже точні, проте на їх основі можна побудувати припущення про глибину та локацію розташування підземних вод. Після цього фахівці з “Аквастрой” проводять кілька пробних буріння, які потрібні для того, щоб підтвердити або спростувати зібрану інформацію. Через відсутність точної інформації такий метод пошуку займає дуже багато часу, крім цього він дуже затратний у фінансовому плані.

 

 1. Дистанційний пошук

Це і є той самий геофізичний пошук підземних вод. Для того, щоб його виконати, необхідно використовувати спеціальну техніку. Однак такий метод ефективніший, оскільки пошук проводитиметься із застосуванням точної інформації, а не просто гіпотез.

 

Розберемо етапи робіт з пошуку води. Весь процес передбачає монтаж спеціального обладнання – це прилад, за допомогою якого можна визначити точну глибину та місце залягання води. Використовуючи його, фахівці можуть отримати такі дані:

 • Місце для буріння свердловини
 • Рівень залягання підземних вод, завдяки цій інформації можна ідеально вибрати обладнання для організації водопостачання.
 • Відомості про те, де грунт був пошкоджений і де неможливо пробурити джерело води.

 

Вибір місця буріння безпосередньо залежить від призначення свердловини. Якщо ви хочете пробурити свердловину для того, щоб вирішити побутові питання, то найкраще вибирайте крапку за пару метрів від будинку. Якщо ж свердловина потрібна для зрошення городу та саду, то краще її розташувати безпосередньо там.

 

Пошук води під землею від “Аквастрой”

 

Геофізичний пошук підземних вод найкраще довірити справжнім профі цієї справи. Таким чином, можна суттєво заощадити у фінансовому плані і витратити набагато менше на облаштування нового джерела води, а також можна мінімізувати тимчасові витрати.

 

Компанія “Аквастрой” виконує всі необхідні послуги з геофізичного пошуку підземних вод, буріння свердловин, подальшого їх облаштування, діагностики та ремонту при необхідності. з 2006 року і до сьогодні ми надаємо свої послуги, за цей час ми встигли створити великий список послуг для приватних будинків та будівель у заміських районах, які не мають доступу до центрального водопостачання.

 

Послуги з геофізичного пошуку підземних вод є одними з найбільш затребуваних у нашій компанії. Така послуга передбачає:

 • Використання професійної техніки для пошуку точок із заляганням підземних вод, а також для їх подальшого та ретельного аналізу.
 • Дослідження всієї ділянки, на якій необхідно в майбутньому пробурити свердловину.
 • Список локацій, де можна і навіть рекомендується пробурити свердловину. При цьому ми можемо гарантувати, що кожна з позначок є безпечною як для об’єктів, що знаходяться на ділянці, так і для ґрунту.
 • Консультацію кваліфікованих фахівців з багаторічним досвідом. За період роботи наша компанія встигла успішно виконати проекти різного масштабу.

Якщо вам необхідно виконати пошук підземних вод, то звернувшись до компанії “Аквастрой” ви будете приємно здивовані. Ми не працюємо за єдиною схемою, а маємо індивідуальний підхід до кожного клієнта. Так, ви отримуєте:

 • Гнучкі терміни дослідницьких робіт, формування фінансових витрат та підготовки звітної документації. Все це залежить від розміру ділянки.
 • Професійне дослідження стану ґрунту та підземних вод, використовуючи при цьому сучасні прилади та інноваційні технології. Ми на 99% впевнені у точності зібраної нами інформації, на основі якої можна буде облаштувати чудову свердловину. Завдяки таким відомостям можна запобігти руйнуванню ґрунту та об’єктів, що знаходяться на ділянці.
 • Реальні, але при цьому стислі терміни виконання роботи. У нас є розклад роботи, а всі фахівці діють продумано та злагоджено. Тільки командна та професійна робота може дати належний результат.
 • Безкоштовний виїзд сертифікованого об’єкта для огляду ділянки та переговори з його власниками. Розмова з власником ділянки вкрай важлива, адже так можна зрозуміти, для чого потрібна свердловина, які вимоги до неї висуватимуться та налагодитимуть хорошу співпрацю.
 • Упевненість у роботі, адже наші спеціалісти відповідають усім нормативним актам та вимогам не лише України, а й ЄС. При цьому у своїй роботі ми використовуємо виключно сертифіковане обладнання та високоякісні матеріали.

Наші проекти

Наша команда

Наша компанія прагне виконувати бурові роботи в найстисліші терміни, за рахунок правильних, чітких та злагоджених дій усіх фахівців компанії.

Тисячі пробурених свердловин та сотні зданих об'єктів «ПІД КЛЮЧ» у поєднанні з величезним досвідом роботи Наших бурових майстрів, які розпочинали свою кар'єру ще за часів Радянського Союзу, не на секунду не дадуть сумніву у професіоналізмі Нашої команди.

Нам довіряють

Відгуки про нас